Tanatokosmetyka

Tanatokosmetyka, czyli kosmetyka pośmiertna to coś, co nadal wiąże się z dużym tabu. W efekcie wiele osób nie wie, jakie zabiegi obejmują takie działania. Dziś przybliżamy kroki, które podejmują w tym zakresie Kompleksowe Usługi Pogrzebowe Zbigniew Nowak.

Organizacja pogrzebu oraz sama uroczystość pozwalają pożegnać się ze zmarłym/zmarłą. Nierzadko zależy nam na tym, żeby ostatni raz zobaczyć i dotknąć bliską osobę. Ostatnie pożegnanie często nie byłoby możliwe, gdyby nie takie usługi pogrzebowe jak tanatokosmetyka. Specjaliści w profesjonalny sposób dbają o to, żeby wygląd osoby zmarłej być tak naturalny, jak to tylko możliwe. Aby pożegnanie z otwartą trumną było możliwe, dodatkowo przeprowadza się szereg bardziej zaawansowanych zabiegów, takich jak np. tanatoplastyka. Z oczywistych względów stałym elementem tego typu usług jest również kompleksowa toaleta pośmiertna.

Pragniemy przedstawić Państwu nowość w naszej ofercie – Tanatokosmetyka Jest to proces przygotowania ciała zmarłego do pochówku.

Zabieg ten polega na takim przygotowaniu zwłok, aby osoba zmarła wyglądała  Możliwie najbardziej pogodnie, spokojnie i naturalnie.

W ramach tanatokosmetyki wykonane są zabiegi pielęgnacyjne .

W przypadku poważnych uszkodzeń ciała, niekiedy konieczne jest wykonanie rekonstrukcji ciała,

Aby było możliwe okazanie go bez problemu rodzinie.

W ramach Tanatokosmetyki oferujemy:

– Iniekcje wypełniaczy tkankowych do zapadniętych obszarów twarzy i dłoni

– Usuwanie zasinień podpaznokciowych  oraz małżowin usznych

– Usuwanie Stymulatorów Serca ( Wymóg Krematoriów )

– Pielęgnacja włosów i makijaż

– Konturowanie i cieniowanie twarzy w celu nadania przestrzennego wymiaru

Jako nieliczni w Polsce i jedyni w regionie posiadamy kwalifikacje do wykonywania powyższych zabiegów.

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2023 · ZbigniewNowak24.pl ·